۲۶۵۴۰۰۵۴ ۰۲۱

info@kavoshins.ir

  • ورود | ثبت نام

زبان اسپانیایی زبان زیبایی است که در کسب و کار و فرهنگ، تاثیر جهانی دارد.

مردم در مناطق مختلفی از کره زمین اسپانیایی صحبت می کنند، بنابراین اسپانیایی زبان ها این شانس را دارند که با انواع مختلفی از مردم در تمام کشورهای اسپانیایی زبان یا بسیاری از کشورهای دیگر ارتباط برقرار کنند.

با این حال و با وجود فراگیر بودن این زبان، جزئیات جذابی درباره زبان اسپانیایی وجود دارد که با دانستن آن ها شگفت زده خواهید شد.

  • بیش از 400 میلیون نفر در جهان به زبان اسپانیایی صحبت می کنند

زبان اسپانیایی زبان مادری حدودا 400 تا 500 میلیون نفر در جهان است، و این آمار و ارقام باعث می شود زبان اسپانیایی دومین زبان زنده دنیا باشد.

زبان اسپانیایی بعد از زبان چینی که بیش از یک میلیارد نفر بومی دارد، دومین زبان زنده دنیاست و تا به حال زبانی بالاتر از زبان چینی نبوده است.

زبان اسپانیایی از زبان انگلیسی پیشی گرفته و زبان انگلیسی در حال حاضر سومین زبان زنده دنیاست.

  • 21 کشور در جهان وجود دارد که اسپانیایی زبان رسمی آن هاست

زبان اسپانیایی در 21 کشور در اروپا، آفریقا و آمریکای مرکزی، جنوبی و شمالی زبان رسمی است و به همین دلیل یک زبان جهانی و بسیار مهم است.

زبان اسپانیایی نه تنها در 21 کشور مستقل، زبان رسمی است، بلکه به عنوان زبانی کلیدی در چند کشور وابسته هم استفاده می شود.

برای بسیاری از مردم در این مناطق، تنها راه برقراری ارتباط و تمام مکاتبات و اسناد به زبان اسپانیایی است. در این کشورها از زبان اسپانیایی برای تدریس برنامه های آموزشی هم استفاده می شود.

از آنجایی که زبان انگلیسی در 112 کشور صحبت می شود، از نظر پراکندگی تعداد کشورها رتبه اول را دارد. فرانسوی با 60 کشور دومین جایگاه و عربی با 57 کشور دارای جایگاه سوم است.

درست است، با این اعداد و ارقام زبان اسپانیایی در جایگاه چهارم قرار می گیرد اما با این حال یکی از مهم ترین زبان های رسمی در جهان است. بسیاری از شرکت ها و موسسات بین المللی، از جمله سازمان ملل (United Nation) زبان اسپانیایی را به عنوان یکی از زبان های رسمی شان انتخاب کرده است.

  •  اسپانیایی یک زبان لاتین یا رومی تبار است

اسپانیایی به زبان های هندو-اروپایی تعلق دارد؛ مجموعه ای که شامل زبان های فرانسه، انگلیسی، روسی، آلمانی، اسلاوی و اسکاندیناوی و همچنین زبان های مختلفی در زبان هندی است. زبان های هندو-اروپایی ابتدا در اروپا و بسیاری از مناطق در آسیای جنوبی گسترش پیدا کرد و بعد از دوران استعمار به سایر نقاط جهان رسید.

نام «هندو-اروپایی» معنی جغرافیایی دارد و به زبان هایی مربوط می شود که از سمت شرق به شبه قاره هند و از سمت غرب به اروپا می رسد.

اسپانیایی در دسته زبان های رومی تبار و لاتین مثل کاتالان، ایتالیایی، فرانسه، پرتغالی و رومانیایی قرار می گیرد.

احتمالا می دانستید زبان اسپانیایی در دسته زبان های رومی تبار قرار می گیرد، اما اهمیت این زبان ها بیشتر از چیزی است که انتظار آن را داشتید. تمام این ارتباطات بین قاره ای، زبان اسپانیایی را متمایز می کند. دانستن ریشه ها و ارتباطات آن با سایر زبان ها، به شما کمک می کند زبان اسپانیایی را از نظر دستوری، تاریخی و فرهنگی بهتر بشناسید.

  •  زبان اسپانیایی منشا لاتین دارد

زبان اسپانیایی از نوع خاصی از زبان لاتین مشتق شده است. این گویش در ناحیه مرکزی شمال شبه جزیره ایبری و پس از فروپاشی امپراطوری رم غربی در قرن پنجم توسعه پیدا کرده است.

از قرن سیزدهم تا شانزدهم، شهر «تولدو» (Toledo) زبان نوشتاری استاندارد را اختراع کرد و شهر مادرید هم در قرن پانزدهم از آن پیروی کرد. در طول 1000 سال، زبان گسترش پیدا کرد و از جنوب تا سمت مدیترانه رفت.

زبان اسپانیایی توسط امپراطوری اسپانیا به عنوان زبان رسمی انتخاب شد و بعد از آن در مستعمرات اسپانیا در قاره آمریکا هم به عنوان مهم ترین زبان برای برقرار ارتباط شناخته شد.

  • زبان اسپانیایی دو اسم دارد: Castellano و Español

اسپانیایی زبان ها اغلب زبانشان را با عنوان های español و castellano صدا می زنند. واژه castellano کلمه ای اسپانیایی برای "Castilian" است.

الفاظی که استفاده می شود، منطقه به منطقه فرق دارد و می تواند دیدگاه های سیاسی و اجتماعی را منعکس کند. در زبان انگلیسی، لفظ «Castilian Spanish» به گویشی از زبان اسپانیایی گفته می شود که در شمال و مرکز اسپانیا صحبت می شود. گاهی اوقات، این لفظ اغلب به گونه ای از زبان اسپانیایی گفته می شود که در اسپانیا صحبت می شود و استفاده از این لفظ برای تفکیک نوعی از زبان اسپانیایی است که در آمریکای لاتین شناخته می شود.

  • زبان اسپانیایی، زبانی آوایی است

بسیاری از مردم تعداد کمی کلمه اسپانیایی می دانند؛ کلماتی مثل tapas، siesta، cava و tortilla. زبان اسپانیایی چند کلمه هم از زبان انگلیسی قرض گرفته؛ مثل (los jeans (jeans و( el hotel (hotel.

با این حال، تفاوت های زیادی بین زبان اسپانیایی و انگلیسی وجود دارد. مثلا، حقیقت این است که زبان اسپانیایی یک زبان آوایی است. زبان آوایی یعنی حروف را به طور پیوسته ادا کنید و هر حرف نشان دهنده صدای مشخصی باشد. همچنین به این معنی که تازه کارها و مبتدی ها تلفظ و مکالمه زبان اسپانیایی را خیلی راحت یاد می گیرند.

رابطه بین صداها و حرف ها در زبان اسپانیایی یعنی هر کلمه را همان طور که نوشته می شود می خوانیم و حالت عجیب غریبی در تلفظ آن ها وجود ندارد.

از آنجایی که زبان اسپانیایی از زبان لاتین مشتق شده است، تمام کلمات در این زبان جنسیت دارند؛ یعنی یا مونث هستند یا مذکر. جنسیت صفت باید با اسمی که با آن می آید مطابقت داشته باشد و این قاعده برای اسم و حرف تعریف هم صدق می کند.

زبان اسپانیایی در مقایسه با زبان انگلیسی، وجه ها و اقسام مختلف فعلی بیشتری دارد. برای خطاب کردن مردم سه راه وجود دارد: tú که حالت غیررسمی you است، usted که شکل رسمی you است و vosotros که حالت غیررسمی شکل جمعاست و به معنی you all یا y’all است. تمام این کلمات روی شکل افعال، مضاف و مضاف الیه و قیدها تاثیر می گذارد.

دریافت مدرک دیپلم و یا Certificate علیرغم اینکه انگیزه فرد را دوچندان می‌کند در آینده شغلی و تحصیلی و رزومه کاری افراد نیز می‌تواند از اهمیت بسزایی برخوردار باشدمدرک زبان اسپانیایی می‌تواند در امر مهاجرت و یا تحصیل در کشورهایی که به زبان اسپانیایی صحبت می‌شود نیاز بوده و افراد با دریافت مدرک زبان اسپانیایی از امکانات تحصیلی و شغلی ایده‌آلی برخوردار شوند. در ادامه انواع مدرک زبان اسپانیایی را عنوان کرده و درخصوص آن‌ها توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

مدرک CELU

یکی از مدارک زبان اسپانیایی مدرک CELU است و داوطلبانی که تمایل دارند تحصیلات خود را در کشور آرژانتین ادامه دهند باید آن را دریافت کنند. در آزمون CELU داوطلبان امکان شرکت در دو سطح متوسط و پیشرفته را دارند. مدرک CELU درواقع به این دلیل طراحی شده که مهارت استفاده از زبان اسپانیایی در شرایط گوناگون سنجیده خواهد شد.

مدرک CELA

متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون CELA را دارند می‌توانند سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته را برای یادگیری زبان اسپانیایی انتخاب کنند. تحصیل در هریک از این سه سطح تنها 75 دلار هزینه داشته و داوطلبان پس از مدتی می‌توانند تسلط کافی نسبت به زبان اسپانیایی داشته باشند. زبان‌آموزانی که در آزمون CELA موفق به دریافت نمره بیشتر از 63 شوند این مدرک زبان اسپانیایی در اختیار آن‌ها قرار داده خواهد شد. آزمون CELA مهارت‌های خواندنی، شنیداری، صحبت کردن و نوشتاری زبان اسپانیایی را شامل شده و دانشگاه مکزیک مسئولیت برگزاری آن‌را برعهده دارد.

مدرک DELE

زبان‌آموزانی که قصد یادگیری زبان اسپانیایی را دارند درصورت اخذ مدرک DELE می‌توانند رزومه قوی و عالی را ارائه دهند. آزمون DELE توسط موسسه سروانتس برگزار شده و تمامی استانداردهای بین‌المللی را دارا است. موسسه سروانتس به‌عنوان یکی از مراکز آموزش زبان اسپانیایی شناخته می‌شود که توسط وزارت علوم و آموزش اسپانیا تاسیس شده است. داوطلبانی که زبان اسپانیایی را به‌عنوان نخستین زبان خود انتخاب نکرده‌اند و یا قصد تحصیل و کار و زندگی در اسپانیا را دارند می‌توانند در آزمون DELE شرکت کرده و درصورت اخذ نمره قبولی می‌توانند مدرک DELE را دریافت کنند.

هرساله بیشتر از 60000 نفر در آزمون DELE شرکت کرده و علاقه‌مند به یادگیری زبان اسپانیایی هستند. در آزمون DELE برگزار شده داوطلبان باید مهارت‌های خواندنی، نوشتاری، شنیداری و گفتاری را به‌صورت کتبی و شفاهی مورد بررسی قرار دهند. علاقه‌مندان به دریافت مدرک DELE می‌توانند در یکی از شش سطح تعیین شده شرکت کرده و پس از اتمام دوره آزمون موردنظر را با موفقیت بگذرانند.

سطح A1

علاقه‌مندانی که قصد یادگیری زبان اسپانیایی را دارند با شرکت در سطح A1 می‌توانند عبارات و کلمات ساده‌ای که به زبان اسپانیایی است را درک کرده و اصول اولیه مکالمه را متوجه شوند. تحصیل در این سطح به افراد این امکان را می‌دهد که مهارت زبان اسپانیایی خود را تقویت کرده و بتوانند اصول پایه را به خوبی درک کنند. آزمونی که در سطح A1 برگزار می‌شود به دو بخش تقسیم می‌شود که در بخش نخست داوطلبان باید امتحان خواندن را به مدت 45 دقیقه و امتحان نوشتاری را به مدت 25 دقیقه بگذرانند. در بخش دوم آزمون برگزار شده داوطلبان باید امتحان گفتاری را در مدت 15 دقیقه و امتحان شنیداری را در مدت 25 دقیقه سپری کنند.

سطح A2

داوطلبانی که در سطح A2 زبان اسپانیایی را تحصیل می‌کنند می‌توانند با اصول این زبان به خوبی آشنا شده و با استفاده از کلمات ساده و روزمره به زبان اسپانیایی صحبت کنند. آزمونی که در سطح A2 برگزار می‌شود شامل دو بخش بوده که در بخش نخست حدود 60 دقیقه برای آزمون خواندن و 50 دقیقه نیز برای آزمون نوشتاری اختصاص می‌یابد. در بخش دوم این آزمون نیز حدود 15 دقیقه برای آزمون گفتاری و حدود 35 دقیقه نیز برای آزمون شنیداری درنظر گرفته شده است.

سطح B1

افرادی که وارد سطح B1 می‌شوند زبان اسپانیایی را در حدمطلوبی یادگرفته و می‌توانند از آن در طول روز و موقعیت‌های مختلف استفاده کنند. افرادی که قصد کار و زندگی و یا حتی تحصیل را در کشور اسپانیا دارند چنانچه سطح B1 را برای آموزش زبان اسپانیایی انتخاب کنند می‌توانند درخصوص تجارب و ایده‌ها و یا دیگر مسائلی که در ارتباط با آن‌ها است به زبان اسپانیایی صحبت کنند. آزمونی که در سطح B1 برگزار می‌شود نیز شامل دو بخش بوده که در بخش نخست امتحان خواندن در مدت 70 دقیقه و امتحان شنیداری در زمان 40 دقیقه برگزار می‌شود. در بخش دوم نیز آزمون گفتاری در مدت 15 دقیقه و آزمون نوشتاری در مدت 60 دقیقه برگزار می‌گردد.

سطح B2

زبان‌آموزانی که وارد سطح B2 شده‌اند می‌توانند به راحتی به زبان اسپانیایی صحبت کرده و تسلط خوبی دراینخصوص پیدا می-کنند. آزمونی که در این سطح برگزار می‌شود شامل دو بخش بوده که در بخش اول داوطلبان آزمون خواندن را در مدت 70 دقیقه و آزمون شنیداری را در مدت 40 دقیقه سپری می‌کنند. بخش دوم نیز شامل آزمون گفتاری و نوشتاری است که آزمون گفتاری حدود 15 دقیقه به طول انجامیده و درخصوص آزمون نوشتاری حدود 80 دقیقه درنظر گرفته می‌شود.

سطح C1

داوطلبانی که وارد سطح C1 شده باشند می‌توانند به سادگی و با تسلط کامل مجلات و روزنامه‌هایی را که به زبان اسپانیایی است مطالعه کرده و یا فیلم‌ها و نمایش‌هایی به این زبان را مشاهده نمایند. علاوه‌براین فرد می‌تواند با استفاده از زبان اسپانیایی به مدت طولانی سخنرانی کرده و دربحث‌هایی که به زبان اسپانیایی برگزار می‌شود شرکت نماید. در این سطح نیز دو آزمون برگزار می‌شود که آزمون خواندن و آزمون ترکیبی شنیداری و نوشتاری مختص بخش نخست بوده و در بخش دوم آزمون شنیداری به همراه آزمون ترکیبی خواندن و گفتاری برگزار می‌گردد.

سطح C2

سطح C2 به‌عنوان سطحی پیشرفته در زبان اسپانیایی شناخته می‌شود و افرادی که در این سطح قرار بگیرند می‌توانند با تسلط کامل به زبان اسپانیایی صحبت کرده و احساسات و نظریات خود را عنوان کنند. آزمونی که در این سطح برگزار می‌شود شامل سه بخش بوده که در بخش نخست آزمون شنیداری و خواندن با استفاده از زبان اسپانیایی به مدت 105 دقیقه برگزار شده و در بخش دوم نیز آزمون گفتاری و شنیداری و نوشتاری به مدت 150 دقیقه برگزار می‌گردد. آزمون بخش سوم نیز شامل امتحان ترکیبی گفتاری و خواندن به مدت 20 دقیقه است. داوطلبان پس از طی موفقیت‌آمیز آزمون‌های فوق می‌توانند مدرک DELE زبان اسپانیایی را دریافت کرده و مهارت زیادی در خصوص این زبان کسب کنند.

 

 

 

نام شما :
نام خانوادگی :
ایمیل :
پیام شما :
کد امنیتی :
Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


انصراف