۲۶۵۴۰۰۵۴ ۰۲۱

info@kavoshins.ir

 • ورود | ثبت نام

چرا نسبت متقاضیان ترکی استانبولی نسبت به متقاضیان سایر زبان ها بیشتر است؟

 

آموزشگاه زبان کاوش طی مشاهده آمار ثبت نام  کلاس های زبان های خارجه غیرانگلیسی و همچنین افزایش تعداد متقاضیان مهاجرت به ترکیه به این نتیجه رسید که زبان ترکی استانبولی به دلایل زیر متقاضیان زیادی دارد :

 1. اکثر مسافرت های خارجی ایرانیان به ترکیه می باشد و به دلیل جاذبه های گردشگری و تجارت ، این کشور هر ساله میزبان تعداد زیادی از هم وطنان ما می باشد.
 2.  به دلیل سهولت در جذب مهاجر اکثر ایرانیان این کشور را برای مهاجرت انتخاب می کنند.
 3. ترکیه کشور همسایه ایران است و رفت و آمد ایرانیان به کشورهای قاره آمریکا بیشتر از طریق این کشور صورت می گیرد.
 4. هزینه سفر به ترکیه نسبت به سفرهای خارجی دیگر و حتی بعضی سفرهای داخلی کمتر است.
 5. تحصیل در ترکیه و زندگی موقت در آنجا بسیار راحت تر و کم هزینه تر از کشورهای دیگر است.
 6. به دلیل نزدیکی به ایران و نزدیک بودن زبان ترکی استانبولی به زبان آذری خودمان بسیاری از مردم ایران در تمام رده های سنی علاقه به یادگیری این زبان دارند.
 7. در سال های اخیر تمایل مردم به مشاهده سریال های ترکی بیشتر شده و بسیاری به دیدن فیلم ها به زبان اصلی علاقه بیشتری نشان می دهند.
 8. به دلیل افزایش معاملات اقتصادی ، بازرگانی و همچنین تعاملات سیاسی و فرهنگی با کشور ترکیه متقاضیان آموزش زبان ترکی برای انجام امور ترجمه همزمان و ترجمه متون و قراردادها رو به افزایش است.

فواید یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی

 1. برای بازرگانی و تجارت : یادگیری سریع زبان ترکی استانبولی تنها برای رزومه کاریتان مفید نیست. یادگیری زبان ترکی استانبولی برای بهبود موقعیت شغلی و تجاری شما نیز بسیار موثر می باشد.
 2. سفر : کشور ترکیه از لحاظ جنبه های تفریحی و سیاحتی نیز نقطه توریستی خوبی محسوب می شود. دانستن زبان ترکی استانبولی با توجه به تعداد حدود بیش از ده ها میلیون توریست سالانه در ترکیه بسیار امری مهم محسوب می شود.
 3. زندگی در کشور های خارجی : با یادگیری سریع زبان ترکی استانوبلی و با توجه به عد احتیاج به در دست داشتن کتاب آموزش ترکی استانبولی در سفر ، می توان به جرات گفت که علاقه ماندن در کش.ر ترکیه در شما بسیار زیاد می شود و حتی شانس ادامه تحصیل در این کشور نیز برای علاقه مندان بسیار بالا می باشد.
 4. ورزش ذهن : دانستن زبان های خارجی همیشه باعث سر زنده و سالم ماندن ذهن شما می شود و به عنوان یک ورزش ذهنی محسوب می گردد.

 

دوره های زبان ترکی استانبولی :

 1. مقدماتی
 2. پیشرفته
 3. زبان سفر

تمامی دوره های بالا به صورت خصوصی و گروهی در حال اجرا می باشد .

دپارتمان آموزش زبان ترکی استانبولی در آموزشگاه زبان های خارجه کاوش پرداز پویا برای داوطلبینی مناسب است که قصد شرکت در آزمون TOMER را دارند و یا علاقه مند به یادگیریمکالمه زبان ترکی استانبولی می باشند. سیستم آموزشی سری کتاب های YENI HITIT(2012) می باشد که مورد تائید سفارت و منبع آزمون TOMER می باشد. این سری کتاب  ویژه آموزش زبان ترکی استانبولی به غیر ترکی زبانان در دنیا می باشد و بی شک ترکیبی از هر چهار مهارت مکالمه، خواندن، نوشتن و شنیداری زبان ترکی را تشکیل می دهد. طبق چارچوب استاندارد بین المللی اروپا، این کتاب از سطح پایه تا پیشرفته زبان ترکی استانبولی را آموزش می دهد.

دوره آمادگی آزمون TOMER

دیپلم تومر دارای اعتبار دو ساله است و دانشگاه های سطح ترکیه این مدرک را قبول دارند.  مدرک TOMER در سطح عالی انجام پذیرفته و می تواند علاوه بر دانشگاه به عنوان مدرک در سطح فوق دیپلم زبان ترکی و همچنین مدرک اشتغال برای خدمت در تورها و مترجمی نیز به کار می رود. این مدرک نیز با دو رتبه مورد توجه است. رتبه اولی که با C1 مشخص می شود برای استفاده در دانشگاه ها بوده و دانشجویان علاقه مند به ورود به دانشگاه-های ترکیه بایستی چنین رتبه ای را اخذ نمایند که نمره بالاتر از 85 می باشد و رتبه دوم با مشخصه C2 شناخته شده است که باز سطح عالی را نشان داده ولی این رتبه نشان دهنده نمره مابین 60 تا 65 از مجموع 100 امتیاز است. این مدرک برای اشتغال در شرکت¬ها، کارخانجات، ادارات دولتی ترکیه در صورت عقد قرارداد و دعوت به کار، برای گرفتن حق تابعیت و یا تحصیل در واحدهای غیر دانشگاهی به کار می رود. معتبرترین مرجع این آزمون از دانشگاه آنکارا است هزینه ی آن 150 یورو می باشد.کتاب Hitit برای گذراندن  آزمون TOMER استفاده می شود  که در موسسه آموزش زبان ترکی استانبولی کاوش پرداز پویا نیز از این کتاب استفاده می شود.

دوره آمادگی آزمون ALES

در ترکیه ALES معادل امتحان کنکور ایران اما نسبتا آسانتر از کنکور است، شرط ورود به مقاطع بالا ارشد و دکترا تلقی می-شود. آزمون ALES و امتیاز آن جهت ورود به دوره های تحصیلات تکمیلی و موارد مشابه از قبیل دوره های تخصصی و پذیرش مربی در دانشگاه ها و ... در ترکیه مورد نیاز می باشد. نمره پایه برای قبولی در این آزمون 35 از 100 می باشد و تا سه سال اعتبار دارد. همه ساله دو بار در سال در ماه های اردیبهشت و آذر برای متقاضیان تحصیل در ترکیه برگزار می شود که مدت پاسخگویی 180 دقیقه است.

دوره آمادگی آزمون YO ̈S

امور مربوط به انتخاب و جایگزینی دانشجویان در موسسات آموزش عالی ترکیه توسط سازمان OSYM در این کشور پیگیری می شود و متقاضیان خارجی (غیر ترک) می بایست در آزمون YO ̈S که توسط این سازمان هرساله برگزار می گردد شرکت نمایند و پس از احراز رتبه قبولی توانایی ثبت نام و ادامه تحصیل در موسسات آموزش عالی ترکیه را خواهند داشت. این آزمون شامل سوالات ریاضی و تست هوش است و 80 سوال دارد که 45 سوال مربوط به تست هوش، سه سوال ریاضی و پنج سوال هندسه است. نمره کسب شده در این آزمون نقش مهمی در انتخاب رشته و پذیرش در دانشگاه ها را دارد. تا سال 2010 این آزمون به صورت سراسری توسط سازمان سنجش کشور ترکیه برگزار می شد اما در سال های بعد از 2012 هر دانشگاه به طور مستقل این آزمون را بررسی می کند.

برای زبان سفر و بعضی دوره های خصوصی از کتاب های هفت اقلیم و استانبول استفاده می شود ولی کتاب هفت اقلیم به دلیل تایید شدن توسط سفارت ترکیه و جامعیت بیشتر نسبت به کتاب های دیگر و همچنین دارا بودن بخش مکالمه ی بیشتر ، مورد توجه بسیاری از زبان آموزان و اساتید زبان ترکی استانبولی قرار گرفته است.

 

نام شما :
نام خانوادگی :
ایمیل :
پیام شما :
کد امنیتی :
Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


انصراف